Arıza Tespit Cihazları

Bu kategoride 12 adet ürün var.

Toplam 68 üründen 1-12 arası gösteriliyor
 • Ağır Vasıta ve Binek Araçlar İçin Obd Kablo Seti
  • Yeni

  Ağır Vasıta ve Binek Araçlar İçin Obd Kablo Seti

  28,00 $

  8 Parça Ağır Vasıta Kablo Soketi setimiz, Renault 12 Pin, Scania 16 Pin, Volvo 8 Pin, Man 12 Pin, Man 37 Pin, İveco 30 Pin, OBD 14 Pin ve Knorr Wabco Trailer soketlerini içerir. Bu OBD2 kablo soketi, kamyon grubu araçlar için özel olarak üretilmiştir ve birçok arıza tespit cihazı ile uyumlu çalışır.

 • OBDeleven Arıza Tespit ve Gizli Özellik Açma Cihazı Ultimate Paket 1 Yıllık
  • Yeni

  OBDeleven Arıza Tespit ve Gizli Özellik Açma Cihazı Ultimate Paket 1 Yıllık

  215,00 $

  Obdeleven Arıza Tespit Cihazı, araç teşhis ve kişiselleştirme işlemlerini tamamen yeni bir düzeye çıkaran, hem kompakt hem de etkili bir cihazdır. Profesyonel mekaniklerin yanı sıra otomobil tutkunları için de mükemmel olan bu cihaz, kullanıcı dostu arayüzü ve kapsamlı işlevsellikleri sayesinde aracınızın kontrolünü tamamen elinize almanızı sağlar.

 • Autocom CDP+ Universal Arıza Tespit Cihazı
  • Yeni

  Autocom CDP+ Universal Arıza Tespit Cihazı

  80,00 $

  Autocom CDP+ Universal, geniş bir araç yelpazesinde kapsamlı arıza tespiti yapabilen yenilikçi bir OBD2 cihazıdır. Bu cihaz, hem binek (12V) hem de ağır vasıta (24V) araçlarla uyumludur ve %100 Türkçe yazılım diline sahiptir. Fiyat-performans açısından mükemmel bir seçim olan bu cihaz, %85-90 gibi yüksek bir başarı oranına sahiptir.

 • THINKTOOL Reader HD Ağır Vasıta İçin Arıza Tespit Cihazı
  • Yeni

  THINKTOOL Reader HD Ağır Vasıta İçin Arıza Tespit Cihazı

  750,00 $

  THINKTOOL READER HD, dünya çapında 31'den fazla ticari araç, ağır hizmet kamyonu ve makine için akıllı bir teşhis aracıdır. Kodlar, canlı veriler ve çalıştırma testleri için eksiksiz özellikler.

 • Thinktool Termal Görüntüleme Cihazı
  • Yeni

  Thinktool Termal Görüntüleme Cihazı

  750,00 $

  Thinkcar Thermal Imager, gözlerinizin göremediklerini görmenizi sağlar; gizli sorunları keşfetmek için sıcaklık farklılıklarını tespit eder. Arızalı silindir, gövde hasarı, aktif elektrik motoru gibi çeşitli gizli sorunları bulun. Kolaylık sağlamak için Thinktool'unuza kolayca bağlanır.

 • Thinkcar CAN FD Adaptör
  • Yeni

  Thinkcar CAN FD Adaptör

  120,00 $

  CAN FD konektörü, cihazınızın güncel standartlara ve işlevlere getirilmesine yardımcı olur. GM, Jaguar ve Land Rover gibi CAN FD iletişim protokolleri. CAN FD protokolü modern yüksek performanslı araçlarda kullanılmaktadır. Bu adaptöre sahip olmak, çok çeşitli araçlara servis vermek isteyen tamirciler ve profesyoneller için kritik öneme sahiptir.

 • Sail Diag AI Yapay Zeka Destekli Arıza Tespit Cihazı
  • Yeni

  Sail Diag AI Yapay Zeka Destekli Arıza Tespit Cihazı

  399,00 $

  Sail Diag AI, Yapay zeka destekli bir arıza tespit cihazıdır. Motor kodlama, sensör testleri ve ikinci el parça değerlendirmesi gibi özellikleri ile araç bakım süreçlerini optimize eder. Bluetooth 4.0 teknolojisi sayesinde hızlı ve hassas sonuçlar sunar. 5 yıl garanti ve 24/7 teknik destek ile güvenilir bir çözüm sunar.

 • Thinkcar Ağır Vasıta kablo seti OBD2 Çevirici
  • Yeni

  Thinkcar Ağır Vasıta kablo seti OBD2 Çevirici

  349,00 $

  Ağır vasıta araçlar, kamyonlar, iş makineleri, traktörler için standart olmayan diyagnostik soketini standart obd2 soketine çevirir. 

 • Thinktool Master X Ağır Vasıta Yazılım Paketi ve Kablo Seti
  • Yeni

  Thinktool Master X Ağır Vasıta Yazılım Paketi ve Kablo Seti

  690,00 $

  Thinktool Master X Ağır Vasıta Yazılım Paketi ve Kablo Seti

 • Thinktool Master VCI
  • Yeni

  Thinktool Master VCI

  450,00 $

  Thinktool Master VCI, gelişmiş otomotiv teşhis ve programlama işlemleri için tasarlanmış yüksek performanslı bir araçtır. Bu üstün cihaz, otomobil servis profesyonelleri ve diğer otomotiv uzmanları için ideal bir araçtır.

 • Thinktool Şarj Başlığı
  • Yeni

  Thinktool Şarj Başlığı

  20,00 $

  Thinktool için şarj başlığı

 • THINKTOOL Master CV Araç Arıza Tespit Cihazı
  • Yeni

  THINKTOOL Master CV Araç Arıza Tespit Cihazı

  1.990,00 $

  THINKTOOL Master CV, 10 inç HD dokunmatik ekrana ve Android 10 işletim sistemine dayalı, ağır hizmet, orta hizmet ve ticari araçlara yönelik akıllı bir teşhis aracıdır. Master CV, teknisyenler için tam araç taraması, çift yönlü kontrol, arıza kodlarını okuma ve temizleme, canlı veri akışı, çalıştırma testleri, özel işlevler, bakım sıfırlama, DPF yenilemeleri vb. gibi eksiksiz bir teşhis çözümü sağlar.

Arıza Tespit Cihazları günümüz kontrol üniteli araçların motor, abs, şanzıman gibi kontrol ünitelerinden gelen verileri okuyup yorumlayan cihazlara denir. Binek, ağır vasıta, marine serileri dahil olmak üzere güncel motor teknolojisi kullanan tüm motorlu taşıtlarda bulunan kompleks sensör yapılarını tek tek kontrol etmenin mümkün olmadığı için, arıza tespit cihazları özellikle can-bus hatları üzerinden aracın tüm elektronik aksamından gelen veriyi size yorumlar. Bu yapıların en önemli özelliği ise, sistemin birde diagnostik iletişim hattının olmasıdır. Bu diagnostik iletişim hattıda; bize canlı verilerin geldiği kanalda bir problem olursa yada gelen verilerde düzensizlik veya değer aşımı-düşümü varsa bunu bize bildirmek için tasarlanmıştır. Bu özelliklerin tümü bir arıza tespit cihazını oluşturmaktadır.

Buna ek olarak günümüz gelişmiş motor teknolojileri kullanıcının motor , konfor, sürüş, niteliklerini kendine göre konfigure etmesine izin verir. Bu işleme parametre değiştirme denir. Bu işlemler sayesinde aracınızda tanımlı bir çok özelliğin karakteristiğini değiştirebilirsiniz (far stratejileri, common-rail basınç değerleri, güvenlik seçenekleri...). Tüm bu işlemlerinde yapılabilmesi bahsi geçen arıza tespit cihazları sayesinde mümkün olmaktadır.

Servis noktasında ise parça değişimleri sonrasında, hatalı ve yan sanayi parça kullanımını önlemek için parça tanımlama teknolojisi kullanan yeni dönem araçlarında, parça değişimi sonrasında parçayı motor kontrol ünitesine tanıtmanız gerekir bu işleme adaptasyon denir. Bu işlemler yine can-bus hattı üzerinden gerçekleştirilir ve bir arıza tespit cihazı aracılığı ile yapılır.