Arduino Mega Nedir? Özellikleri Nelerdir?

In: Genel On:
arduino, mega, arduino mega,

Arduino Mega, çevre elemanları temel uygulamaları gerçekleştiren programlama platformudur. 2560 R3 Arduino Mega ile interaktif uygulamalar gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Arduino Mega 2560 R3 – CH340 serinin uzunluğu 101.52 mm, genişliği 53.3 mm, ağırlığı ise 37 gramdır. Daha detaylı özelliklerini aşağıda maddeler halinde sıralayarak aktaracağız.

Şimdilerde daha popüler olan CH340 çipi oldukça iyi çalışmaktadır. Windows 8+ ve Linux bilgisayarlarda Arduino Mega 2560 R3’ü bilgisayara bağlamak için driver’a ihtiyaç yoktur çünkü yüklü haldedir.  

Fakat Windows 7 MAC OS X bilgisayarlarda ise IDE yazılımı içinde gelen  inf dosyasını bilgisayarınıza kurmanız yeterli olacaktır. 

Böylelikle kulaklık, mouse veya klavye gibi takıp kullanılabilir hale gelecektir.

2560 R3 Arduino Mega’nın son çıkan modelidir. Bundan önceki tüm modellerde bulunan özellikleri desteklemektedir.

Böylelikle rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Arduino Mega 2560 R3 – CH340 Detay Özellikleri

 • ATmega 2560 mikro işlemci denetleyicisine sahiptir.
 • CH340 USB- Serial dönüştürücüsüne sahiptir. 
 • Dijital Giriş / Çıkış 54 adet pin deliği
 • Analog Giriş / Çıkış 16 adet pin deliği 
 • PWM (Sinyal Genişlik Modülasyonu) Çıkışı 14 adet
 • Giriş  Voltajı DC 7V ~ 12V (Lütfen bilgisayara bağlıyken hiçbir harici güç kaynağı bağlamayın)
 • Çıkış Voltajı DC 5V / 3.3 V
 • 256 KB Flash hafızasına sahiptir.
 • 16 Mhz Çalışma frekansı
 • USB bağlantısı mevcuttur.
 • Adaptör girişi
 • ICSP çıkışı ve reset bulunmaktadır.

ATmega 2560 işlemcisine sahip olduğu için kullanımı rahatlıkla yapabilirsiniz.  USB’den, hariciden ya da batarya ile şarj dolumu yapılır. 

Analog ve dijital verileri işleyebilirsiniz. Kolay bir şekilde çevredekilerle etkileşime giren sistemler oluşturabilirsiniz. 

İyi bir cihaz her zaman daha iyi ve daha kaliteli sonuçlar almanızı sağlar. Cihazla ilgili neler yapabileceklerinizi zaten biliyorsunuz. Kullanım alanının genişliği size büyük fayda ve rahatlık sağlıyor. Durum böyle olunca size sadece yeteneklerinizi sergilemek kalıyor. 

Bu cihazla ilgili kafanızda herhangi bir şüphe kalsın istemeyiz, elektronik ve programlama alanında kendini geliştirmek isteyenler için destekleyici olan bu ürün sayesinde gönül rahatlığıyla ve güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Arduino Mega’yı yukarıda en iyi ve net bir şekilde açıklamaya çalıştık.

Piyasa değeri üzerinden baktığınızda çok uçuk bir rakam olmayan cihaz çoğu yere göre de uygun sayılabilir. Bu sizin için asla bir sorun yaratmasın. Biz bu diğer bütün ürünlerimizin garantisine ve kalitesine güvenmekteyiz. Çoğu firmanın yaptığı gibi de ürünü sattık işimiz bitti deyip, siz müşterilerimize sırt çevirmiyoruz, aksine irtibat numaramızdan bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. 

Ürünle ilgili ve diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız, size bu garantiyi sunuyoruz fakat bir problemle karşılaştığınız taktirde iletişim bilgilerimizde bizimle iletişime geçebilir ve gerekirse ürünü iade gönderebilirsiniz. 

Etiketler: #arduino   #mega   #arduino mega  

Yorumlar

Yorum Yazın